входит в структуру портала
Новости

“ВЦО ЛЖВ” ініціювало в Україні проект взаємодії організацій громадянського суспільства з урядовими інституціями

21 апреля, 2021

“ВЦО ЛЖВ” ініціювало в Україні проект взаємодії організацій громадянського суспільства з урядовими інституціями

“Східноєвропейське та Центральноазіатське Об’єднання Людей, що живуть з ВІЛ” стало ініціатором створення в Україні “Офісу Прямого Дії” – проекту, що покликаний покращити взаємодію між громадськими організаціями та Міністерством Охорони Здоров’я України.

22 січня відбулася онлайн-зустріч представників громадських та пацієнтських організацій України, що реалізують проекти у сфері громадського здоров’я, на якій обговорювалися необхідність створення ефективної комунікаційної платформи з урядовими інституціями.

“Створення “Офісу Прямої Дії” продиктовано необхідністю швидкого реагування на нові виклики, що постали в контексті пандемії COVID-19 та переходу фінансування проектів протидії ВІЛ-СНІДу від міжнародних донорів до держави. Система охорони здоров’я в Україні перебуває в процесі реформації і трансформації, тому громадянському сектору треба бути більше залученому в цих процесах, щоб вони відбувалися в інтересах пацієнтів і враховували особливості ключових спільнот.

Більшість непорозумінь виникає з того, що МОЗ і неурядовий сектор з різних кутів бачать ті самі проблеми, а коли вони окремо починають їх вирішувати, то в них не вистачає повноти картини, і як результат, будь-які благі ініціативи не є ефективними та дієвими. 

Неурядовим організаціям треба брати на себе більшу відповідальність і активну участь у розробці політик і законодавчих ініціатив, які якісно реформують сферу охорони здоров’я”, – зазначає ініціатор створення “Офісу Прямої Дії”, співголова “ВЦО ЛЖВ” Володимир Жовтяк.

За результатами онлайн-зустрічі представників громадських організацій погоджено план діяльності “Офісу Прямої Дії” та підписано листа щодо фінансової підтримки проекту.

Login
Remember me
Lost your Password?
Password Reset
Login